کتابخانه

انقلاب صنعتی چهارم

انقلاب صنعتی چهارم

نویسنده: برنارد مار

By: Bernard Marr

ترجمه و اقتباس: آرش قنبری

دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب

تکنولوژیکه صنعت بازاریابی را برای همیشه تغییر خواهند داد 

ما در روند تغییرات دگرگون کننده ای هستیم که صنایع و تجارت ها را به روش های مختلفی تغییر میدهند که با نام «انقلاب صنعتی ۴ » شناخته میشود. این انقلاب همانند ۳ انقلاب صنعتی قبلی که تجربه کرده ایم ، عامل دگرگونی عظیمی در روند کار جهان و نحوه کسب وکار ما خواهد بود. در دهه 1770 ، اولین انقلاب صنعتی در مکانیزاسیون مؤثر بود. صد سال بعد ، انقلاب دوم صنعتی خطوط برق ، تولید انبوه و مونتاژ را به ارمغان آورد. این سومین انقلاب صنعتی بود که رایانه ها و اتوماسیون را معرفی کرد. همانطور که بیشتر به درون انقلاب صنعتی 4 سیر می کنیم ، کارخانه های هوشمند ، ماشین های متصل و روبات های هوشمند نه تنها در حال تغییر مکان های فیزیکی کاری ما هستند بلکه عملکردهای حرفه ای مانند بازاریابی را نیز، تغییر میدهند.

از منظر بازاریابی ، چهار تحول مهم فناوری وجود دارد که زیربنای تغییرات هستند. که عبارتند از:

-داده های بزرگ 1

امروزه، روند رشد بی سابقه ای از لحاظ حجم و مقادیر داده ها در حال انجام است. در حقیقت، 90 درصد از کل داده های جهان در چند سال گذشته تولید شده است. داده های بزرگ می توانند برای تجارت ارزشمند باشند. ما در حال حاضر حدود 30 زتا بایت(Zettabyte) داده در جهان داریم (ما در هر دقیقه داده های بیشتری را از تلویزیون نگاه کردن و سایر دستگاههای متصل ایجاد می کنیم). زتابایت باعلامت اختصاری ZB ، یکای اطلاعات و ذخیره سازی در رایانه است. این واژه از پسوند زتا و کلمه بایت تشکیل شده است. هر زتا بایت معادل 1021 بایت در سیستم ده دهی و یا230 ˟ 1012بیت می­باشد. پیش بینی می شود این تعداد تا سال 2025 به 175 زتابایت برسد. در این حین که شور و علاقه درباره ی تولید و ذخیره داده های بزرگ زیاد است، شکی نیست که این اشتیاق قابل توجیه است. نه تنها می توانیم اطلاعات مهم را از داده هایی که هر لحظه ایجاد می شود استخراج کنیم، بلکه اکنون شاهد یادگیری ماشینی هستیم که این امر می تواند تجزیه و تحلیل و بینش حاصل از داده ها را تسریع کند تا استفاده ازآن اطلاعات را در محیط کسب و کار عملی سازد.

- دستگاه های هوشمند2

روند گسترده دیگر در حال حاضر، افزایش تعداد دستگاههای متصل هوشمند است که ما آنها را اینترنت اشیا یا آی او تی( IOT) می نامیم. این دستگاه ها به ما این امکان را می دهند که اطلاعات مورد نیاز را تقریباً در مورد هر چیزی که بخواهیم، جمع آوری کنیم. برای بازاریاب ها ، میزان داده هایی که می توانیم درباره مشتریان و رفتارهای آنها جمع آوری کنیم ، بی مانند است.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی- 3

هوش مصنوعی یا ای آی (AI) و یادگیری ماشینی فناوری هایی هستند که از پردازش داده های پرکاربرد ما برای تقویت انقلاب اطلاعات استفاده می کنند. هوش ماشینی، از بسیاری جهات ، از هوش انسانی فراتر می رود. بسیاری از جنبه های زندگی روزمره ما اکنون تحت تأثیر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی قرار گرفته اند.

واقعیت مجازی، واقیعت افزودنی و واقعیت مختلط- 4

در کنار واقعیت مجازی که کاربران را در یک دنیای مجازی و واقعیت افزوده کاملاً غوطه ور می کند ونیز اشیاء دیجیتالی را در دنیای واقعی قرار می دهد ، واقعیت مختلط نوآوری دیگری است که دارای کاربردهای گسترده ای برای بازاریابی است و روش های کاملاً جدیدی را برای مداخله مشتری و چشم اندازی نوین فراهم می کند. واقعیت مختلط واقعیت افزوده را به سطح دیگری می رساند و به کاربران امکان می دهد تا اشیاء دیجیتالی را مورد استفاده قرار دهند.

هنگامی که بازاریابان از این فناوری ها استفاده می کنند ، آنها می توانند امکانات ذیل را بدست آورده و از آنها سودبجویند تا عملکرد بهتری داشته باشند، این قابلیتها عبارتنداز:

افزایش بینش مشتری -1-4

تیم های بازاریابی از شرکت هایی مانند دیزنی ، فیس بوک و نتفلیکس از داده های بزرگ ، دستگاه های هوشمند ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی و واقعیت مجازی ، واقیعت افزودنی و واقیعت مختلط برای درک مشتریان وتحلیل رفتار مشتری در سطح بی سابقه ای استفاده میکنند. دیزنی همیشه یک مبتکر فناوری بوده است و امروزه از مجیک بند(Magic Band) و داده هایی که تولید می کند برای پیشبرد تجربه مشتری خود به سطح جدیدی استفاده می کند. مجیک بند: دستبند های پلاستیکی شبیه ساعت مچی هستند که مشتریان پارکهای تفریحی دیزنی در هنگام ورود به هر کدام از مجموعه ها آن را دریافت کرده و به دست خود می بندند و به صورت خودکار، هوشمند و رایانه ای، تفریحات، خرید ها و هر نوع فعالیت آنها به مرکز رایانه ای قابل تحلیل دیزنی ارسال می شود. فیس بوک از هوش مصنوعی و به طور خاص از یادگیری عمیق استفاده می کند تا واقعاً آنچه کاربران اطلاعات علاقه مند به دیدن و بررسی و گشت و گذار اینترنتی و به هر نحوی علاقمندی شخصی و حرفه ای خود هستند را، بشناسد. هوش مصنوعی و داده ها همچنین ازابزارهای مورد استفاده در دست مدیران ارشد شرکت نتفلیکس برای درک بهتر مصرف کنندگان آنها (چیزی که ما در حال تماشا ، مرور وبررسی هستیم) در هسته اصلی استراتژی تجاری شرکت هستند.

- تولید نسخه کپی بازاریابی خودکار و ابزارهای نوین بازاریابی هوش مصنوعی2-4

محتوای بازاریابی که قبلاً توسط سازندگان محتوا تهیه می شد ، اکنون می تواند در نتیجه پیشرفت در تولید زبان طبیعی شبه دیجیتال، توسط دستگاه های کامپیوتری و روند های پیشرفته هوش مصنوعی رایانه ای تهیه شود. Alibabaسایت پرکاربرد رایانه ای چینی برای خرده فروشی، برای نوشتن توضیحات محصول و سایر نسخه های بازاریابی ، به ماشین آلات متکی است. سامسونگ که قدم به قدم اتوماسیون بازاریابی را بیشتر در دستورکار خود قرار می دهد ، انسانهای مصنوعی را معرفی کرده که مانند یک انسان واقعی کار می کنند و برای بازاریابی محصولات و خدمات در همه روزهای هفته و همه ی ساعات شبانه روز استفاده می شوند.

4-3- سفارشی سازی نیاز هرمشتری و سرعت عمل فوق العاده

هنگامی که شرکت ها آنچه را که می خواهند در لحظه و مکان دقیق و مناسب می توانند به مشتری ارائه دهند، از سطح رقابت فعلی بالاتر می روند. شرکت هایی که در این امر موفق هستند ، از جدیدترین فناوری استفاده می کنند تا از لحظات خیلی کوتاه نیز در زندگی مشتری استفاده کنند. این دسترسی مستقیم دیجیتال به مشتریان است که امکان این سفارشی سازی فوق العاده را به صورت کاملاً اختصاصی برای هرمشتری در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می کند.

تعامل واقعیت گسترده-4-4

سالها پیش اگر به کسی می­گفتید تصور کنید بدون توجه به مکانی که در آن قرار دارید ، سعی دارید خرید کنیدشاید امری غیر ممکن بود ولی امروزه دیگر نیازی نیست که شما رویاپردازی کنید زیرا واقعیت گسترده شامل واقیعت مجازی، واقیعت افزودنی و واقیعت مختلط روز به روز در حال گسترش بوده و در حال حاضر در حال کار است تا مشتری تجربه بهتری را احساس کند. در حال حاضر رولکس به مشتریان اجازه می دهد تا از طریق یک اپلیکیشن، ساعتهای مچی را امتحان کنند تا ببینند که چگونه مدل های مختلف ( از طریق یک برنامه واقعیت افزوده )، روی مچ دستشان، خودشان را بهتر و راحتتر نشان میدهند. این به تنهایی باعث فروش آنلاین بیشتر می شود. در یک روش مشابه ، پورشه برنامه ای دارد که به مشتری اجازه می دهد ماشین رؤیایی خود را در سه بعد از جمله رنگ و جلوه های واقع بینانه پیکربندی کرده و آن را در یک محیط واقعی مانند جاده یا گاراژ خود قرار دهد. باپیشرفت انقلاب صنعتی چهارم ، قابلیت های دیگری نیز وجود خواهد داشت که بخش های بازاریابی کشف و پیاده سازی می کنند. این روندهای فن آوری به شرکتها کمک می کند تا در مورد مشتریانی که در خدمتشان هستند و همچنین چگونگی دستیابی به آنها، به جایی که می خواهند برسند و از انتظارات مشتری فراتر روند.

درباره برنارد مار

برنارد مار یک نویسنده موفق کتابهای پرفروش بین المللی ، سخنران اصلی محبوب ، آینده نگر و مشاور استراتژیک تجارت و فناوری در دولت ها و شرکت ها است. او به سازمانها کمک می کند تا عملکرد تجاری خود را بهبود ببخشند ، از اطلاعات هوشمند تر استفاده کنند و پیامدهای فن آوری های جدید مانند هوش مصنوعی، داده های بزرگ ، و اینترنت اشیا را درک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هوش مصنوعی و سایر روندهای فناوری ، به کتاب جدید فناوری های روندهای کار نوشته برنارد مار مراجعه کنید: نام کتاب 25 فناوری که در حال جلو بردن انقلاب صنعتی چهارم هستند». که هم اکنون به صورت On line نسخه انگلیسی اصلی آن، قابل سفارش است.

ترکیبات گوگردی

googerd KKB

درباره ما


شرکت کیمیا کود بهارKimia Kood Bahar (K.K.B Co) پس از سالها تجربه موفقيت آميز در زمينه واردات محصول آماده و بر مبناي دو عامل: استقبال بي نظير مصرف کنندگان و نيز رابطه تجاري منحصر به فرد با کمپانيهاي (Technology know-how Transfer)بزرگ اروپايي موفق به عقد قراردادهاي رسمي به منظور

انتقال دانش فنی برای توليد و بهينه سازي کودهاي شيميايي و غير شيميايي با تکيه بر توان، استعدادهاي بومي و فن آوري روز جهان گرديده است در اين راستا دريافت تاييديه هاي فني نمونه هاي آزمايشگاهي ساخته شده از آزمايشگاههاي مرجع مستقر در اتحاديه اروپا مؤيد موفقيت آميز بودن پروسه هاي آماده سازي بستر مناسب توليد مطابق آخرين استانداردهاي جهاني و انتقال دانش فني به داخل کشور و به کارگيري هوش و تخصص کارشناسان زبده داخلي براي توليد محصولاتي با الگوهاي جهاني در ايران و مخصوص آب و هوا و فرمولاسيون مختص به زيست بوم ايران است. نصب و راه اندازي مدرنترين دستگاه ها و ماشين آلات مورد نياز براي توليد و فرآوري اين ترکيبات مورد مصرف توسط کشاورزان در عرصه هاي مختلف کشاورزي شامل مزارع ، باغها ، گلخانه ها، سطوح هيدروپونيک و ... ، به اميد ايجاد فرصتهاي شغلي بيشتر براي فرزندان اين مرز و بوم و نيز بومي سازي دانش ساخت کودها و سم کودهاي پرمصرف در جهان و مطرح کردن نام شرکت کیمیا کود بهار در زير پرچم کشور عزيزمان ايران به عنوان رقيب جدي براي ساير شرکت هاي بزرگ جهان ميباشد. اين شرکت همچنين در زمينه واردات و صادرات بهترين و عالي ترين بذور جهان، نماينده توزيع و فروش دو شرکت معتبر ژابني و ايتاليايي ميباشد.

کیمیا کود هر آنچه از کشاورزی میخواهید

ویژگی‌ها

بهترین کیفیت

نازل ترین قیمت

مجرب ترین کارشناسان

سابقه ای درخشان

پس از اولین کار با ما  ,  تضمین میکنیم جای دیگری نمیروید

کیفیت100%
قیمت100%
کارشناسان100%
سابقه100%

کیفیت همیشه اولویت ماست

آموزش

بخش آموزش به زودی  راه اندازی خواهد شد. لطفا صبور باشید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های درج شده در بخش "درباره ی ما " و "تماس با ما " تماس حاصل فرمایید.

 کیمیا کود  , هر آنچه از کشاورزی میخواهید

خدمات ما

شرکت کیمیا کود بهار با نام تجاری " بلان هوک " با بهترین کیفیت با استفاده از مجرب ترین کادر آماده ی خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد

ما در کیمیا کود بهار کیفیت محصولاتمان را تضمین میکنیم و به شما این اطمینان را میدهیم که همانند محصولات ما در هیچ کجا ی این کره ی خاکی پیدا نخواهید کرد

برای سفارش با شماره های درج شده  در بخش "درباره ی ما " و "تماس با ما " تماس حاصل فرمایید و توضیحات محصولات را نیز میتوانید در سایت مشاهده فرمایید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا کامل ترین توضیحات را در اختیار شما قرار دهند.

بلان هوک....نامی سبز در سرزمینی سبز

تماس با ما

آدرس کارخانه : استان البرز-شهرک صنعتی اشتهارد-قطعه 1505

کد پستی : 3188115120

026-37779452 : فاکس 

026-37779453 :  تلفن کارخانه

026-37779454

026-37779455

026-37779456

دفتر مرکزی : تهران - بزرگراه جناح - خیابان گلاب - پلاک 63 - واحد 14 - طبقه ی 5 

1451819517 : کد پستی دفتر مرکزی

021-44381915 : فاکس دفتر مرکزی

تلفن های دفتر مرکزی : 44240843-021 

021-44381767 

021-44381508

 021-44381776

Instagram : kimiakoodbahar

اسکایپ : KIMIAKOOD-E-BAHAR

تلگرام : 9358122824-98+

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اس ام اس : 5000260660

بالا